Вайтволли або фліпера колісні

Моє знайомство з вайтволлами почалось, коли друг придбав Ваз 2101 та попросив знайти на неї фліпера. Власне так я відкрив для себе цей оригінальний стиль, що потихеньку починає повертатись на авто.

Колісний фліпер або вайтволл, від англ. White wall – біла чи кольорова гумова накладка на бокову поверхню гуми, товщиною близько 2-3 мм .  Вайтволл (фліпер) використовуються для прикраси автомобіля та захисту бокової частини гуми від пошкоджень.

Вид перших коліс
Перві автомобільні колеса

Історія авто фліперів поинається з 20-30х. років минулого століття. Перші колеса(гума) були повністю білими, так як їх виготовляли з натурального безбарвного каучуку. Така гума швидко зношувалась за рахунок низької зносостійкості, тому до складу гуми почали додавати вуглецевий наповнювач, що поліпшив властивості гуми. Через високу вартість, наповнювач застосовували тільки для протектора, а боковина (вайтвол) залишалася як і раніше білою. Чим менша смуга білої гуми, тим дорожче і якісніше вважалася колесо. Внаслідок модернізації виробництва штучного каучуку, скати стали виготовляти повністю з чорної гуми і до кінця 20х. років вони вважалися шинами преміум-класу. А скати з білим флипером вважалися на той час віджилою технологією.

Фліпера стали набирати популярність після 1930 року. Вперше вони з’явилися на американських автомобілях. Основним їх призначенням було направляти бризки і бруд у бік дороги, а не на кузов автомобіля. З часом фліпери стали серед автовласників престижним елементом декору.

Каділак Ельдорадо та фліпера
Ельдорадо

Початком моди на колеса з білою смугою стало виробництво в 1957 році Cadillac Eldorado Brougham. Автомобіль був укомплектований покришками з вайтволлами шириною 1 дюйм.

У середині 1960-х з’явилися різнокольорові шини – комбінація з білих і червоних смуг на Фордах типу Thunderbird, на покришках Кадилаків, Лінкольнів та інших автомобілів класу люкс.

Форд Thunderbird
Thunderbird

Як виявилось поставити їх діже просто, потрібно приспустити колесо потім одягти фліпер по ободу диска та розташувати його між бортиком диску та гумою, знову накачати колесо. На форумах зазначають, що в деяких випадках потрібно ставити камери, для уникнення спускання колеса.

Вартість комплекту вайтволлів становить від 35-40$.

Коментарів немає

Залишити коментар