Заміна ременя ГРМ на Рено Меган

Рено Меган(1) з двигуном 1,4 на 16 клапанів (95к.с.) Ремінь ГРМ планувалось замінити, оскільки авто було недавно куплене і не відомо коли він мінявся до того. Перед цим виявили іржу в системі охолодження, отож власник придбав комплект ГРМ із помпою щоб разом все замінити, включаючи антифриз. Особливих нарікань на серйозний перегрів не було.

Помпа Рено Меган
Рено Меган 1,4

Після демонтажу ременя та роликів настала черга помпи. Варто зазначити, що все було в червоному герметику, видно що вона знімалась. Але яке здивування настало коли помпа була знята. Шків та вісь крутились окремо від крильчатки! Пластикова крильчатка  помпи на вісім лопастей просто тріснула. На фото видно якого розміру тріщина. І як воно могло працювати?

Встановили нову помпу та ремінь з роликами та залили новий антифриз (жовтого кольру). В бортовичку власник авто записав на якій тисячі все мінялось. Рено Меган до зимнього сезону готовий.

Зазначу, якщо ремінь ГРМ відпрацював свої тисячі км, то краще замінити його перед зимою, а не тоді коли масло стане загусати.